مودم های نزتک را از کجا بخریم؟ مودم های نزتک را از کجا بخریم؟

استاندارد MD818 چیست | یک کابل مطمئن بخرید

تاریخ انتشار : 18 آبان 1400
استاندارد MD818

یکی از بزرگترین معضلات شرکت‌های مطرح، طراحی نسخه‌های فیک و جعلی از محصول اصلی است که آسیب زیادی به نام و اعتبار شرکت وارد می‌کند. این مسئله در کابل‌های شارژر و آداپتورهای آن به وفور دیده می‌شود. نسخه‌های فیک از استانداردهای لازم مانند MFI، MD818، RoHS، CE و… برخوردار نیستند. همچنین، شارژر تقلبی کارایی موبایل و باتری را تحت تاثیر قرار می‌دهد و پس از مدت زمان کوتاهی مجبور هستید که باتری یا حتی موبایل خود را تعویض کنید! تشخیص کابل استاندارد چندان سخت نیست. پس در خرید کابل شارژر اصلی دقت لازم را به خرج دهید. برای آشنایی با یکی از مهم ترین استانداردهای کابل، در ادامه با هایپرسل همراه باشید.

ویژگی کابل شارژر اصلی

  • به علامت‌های روی پلاگین شارژر دقت کنید. در محصولات اصلی، نماد برخی از استانداردها مانند CE (استاندارد ایمنی محصول از اروپا) ثبت می‌شود. این علامت در محصولات فیک، درج نشده و یا بسیار گنگ و ناواضح است.
  • پورت USB در کابل‌های اصلی، پایدار و سفت هستند و به راحتی متصل می‌شوند. (در محصولات فیک، کابل شل است و به درستی جای نمی‌گیرد.)
  • مقدار ولتاژ مورد نیاز اکثر گوشی‌های هوشمند 5 ولت است. در برخی از کابل‌های غیر استاندارد، این ولتاژ کمتر از حد انتظار می‌باشد.
  • کابل شارژ استاندارد به دلیل استفاده از مدارهای پیچیده و اصلی، سنگین‌تر به نظر می رسد. تمامی این موارد در کابل اصلی اندروید و آیفون مشاهده می‌شود.

استاندارد MFI

گواهینامه‌ MFi مخفف عبارت Made for iPhone است. در حقیقت این‌استاندارد، پروسه‌ای است که تولیدکنندگان لوازم جانبی دستگاه‌ها باید از آن استفاده کنند تا سخت‌افزار آنها توسط اپل تأیید شود. زمانی که یک محصول دارای گواهی MFi باشد، می‌توانید به طور کامل به آن اعتماد کنید. اگر کابل لایتنینگ برای آیفون خود می‌خرید، مطمئن شوید که دارای گواهی MFi است.

کابل شارژ

گواهینامه RoHS

محدودیت استفاده از برخی مواد خطرناک در تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی (RoHS) به این گواهینامه مربوط می شود. سرب، جیوه، کادمیوم، کروم شش ظرفیتی، بی فنیل‌های پلی برومینه (PBB) و دی فنیل اترهای پلی برومینه (PBDE)تعدادی از این مواد هستند. وجود این گواهینامه نشان می‌دهد که محصول مودر نظر هیچ آسیبی به محیط زیست یا بدن انسان وارد نمی‌کند. تمامی محصولات آینوبن دارای گواهینامه RoHS هستند.

استاندارد CE

نشان CE یک علامت است که انطباق با استانداردهای بهداشت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست را برای محصولات فروخته شده در منطقه اقتصادی اروپا (EEA) نشان می‌دهد. کمیسیون اروپا به علامت CE به عنوان “گذرنامه اروپایی” برای محصولات اشاره کرده است.

گواهینامه MD818

استاندارد MD818 همان چیزی است که در کابل شارژر اصلی یافت می‌شود! توصیه شده در هنگام شارژ، پوشش سیلیکونی را از گوشی هوشمند جدا کنید. این امر ممکن است به طور مستقیم تاثیری در عمر باتری نداشته باشد اما به طور غیر مستقیم چرا! زیرا از گرم شدن بیش از حد موبایل جلوگیری می‌کند. در کابل‌های دارای استاندارد MD818، کانکتورها طوری طراحی شده‌اند که شما بدون جدا کردن کاور، می‌توانید موبایل خود را شارژ کنید. این ویژگی یک مزیت بسیار مهم در کابل‌های نسل جدید محسوب می‌شود. تمامی کابل های آینوبن به گواهینامه‌های ذکر شده مجهز بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هایپرسل، بهترین همراه و پشتیبان شما

برای افرادی که خواهان دستیابی به اینترنتی پایدار، با کیفیت و سرعت بالا هستند، شرکت هایپرسل با مودم‌های برند نزتک، شرکت پیشرو و رهبر تکنولوژیک بازار است. محصولات نزتک به همراه خدمات پس از فروش ایده آل و قیمت مناسب و رقابتی، تجربه منسجم و ‌یکپارچه را برای کاربران ایجاد می کند، با توجه به اثر گذاری محصولات هایپرسل، بر کیفیت زندگی مشتریانش، این شرکت همیشه رویکردی نوآورانه و بر پایه تخصص اتخاذ می‌کند.

preloader