مودم های نزتک را از کجا بخریم؟ مودم های نزتک را از کجا بخریم؟

افزایش سرعت اینترنت گوشی با چند ترفند کاربردی

تاریخ انتشار : 4 اسفند 1399
افزایش سرعت اینترنت گوشی

چند وقتی است که سرعت پایین اینترنت، حسابی تمام کاربران را کلافه کرده است. به گونه ای که ممکن است گوشی خود را خاموش کنید و قید گشت و گذار در فضای مجازی را بزنید. اما هر مشکلی راه چاره ای خواهد داشت. نیازی نیست هنگام برخورد با مشکلات، صورت مسئله را پاک کنید. تکنیک های کاربردی و ساده ای برای افزایش سرعت اینترنت گوشی وجود دارد که لازم است تنها این تکنیک ها را یاد بگیرید.

امروزه بسیاری از فعالیت‌های کاری و روزمره با اینترنت، کامپیوتر و گوشی سروکار دارد، به همین دلیل زندگی بدون این دم و دستگاه ها تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. همچنین در جهان امروزی تنها راه ارتباط سریع از نقطه‌ای با نقطه دیگر دنیا، استفاده از اینترنت است. بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویان از طریق اینترنت مطالب مهم درسی خود را دنبال می‌کنند. حتی خود شما نیز برای خواندن این مقاله و آشنایی با روش های افزایش سرعت اینترنت به مقداری اینترنت نیاز خواهید داشت. در این مقاله با هایپرسل همراه باشید تا شما را با روش های افزایش سرعت اینترنت گوشی آشنا نماییم.

تکنیک های افزایش سرعت اینترنت گوشی

شما هم اکثر وب گردی های خود مانند چرخیدن در اینستاگرام، فضای وب، استفاده از اپلیکیشن های مورد نیاز برای انتقال فایل های شخصی و … را از طریق تلفن همراه خود انجام می دهید؟ شاید با خودتان فکر کنید که اینترنت تنها با شما سر ناسازگاری برداشته است، اما لازم است بدانید که تنها نیستید و این سرعت پایین میان اطرافیان شما نیز قسمت شده است. البته تمام این تقصیر را نمی شود گردن خود سرورهای اصلی انداخت. بعضی از مشکلات اینترنتی ما به تلفن همراهی که دائما در حال استفاده از آن هستیم، مربوط می شود. بهتر است قبل از هر چیزی، تمام موارد پایین را رعایت کنید و آن وقت دوباره سرعت اینترنت خود را بررسی نمایید.

بررسی حافظه کش گوشی یا Storage

اگر هنگام بررسی وب سایت های مختلف، سرعت پایین اینترنت حسابی دمار از روزگارتان در آورده است، بهتر است همان لحظه کش تلفن همراه خود را بررسی نمایید. تجربه ثابت کرده است که حرکت کوچک و بی زحمتی مانند خالی کردن کش تلفن همراه باعث افزایش سرعت اینترنت گوشی خواهد شد. با این اوصاف بهتر است که همین امروز برای خالی کردن و پاکسازی کش تلفن همراه خود در تنظیمات برنامه های مختلف‌تان اقدام نمایید.

به عنوان مثال اگر حین استفاده از مرورگر کروم با سرعت پایین اینترنت مواجه شدید، کَش مررورگر را حذف کنید. یا اگر هنگام بازی اینترنتی، سرعت اینترنت با شما سر ناسازگاری داشت، کش اپلیکیشن آن بازی را حذف کنید و دوباره سراغ بازی بروید.

اخطار

دقت داشته باشید که هنگام پاکسازی کش تلفن همراه روی گزینه  Clear data کلیک نکنید چرا که تمام اطلاعات مربوط به برنامه را از دست می‌دهید. باید گزینه Clear cache را انتخاب کنید. برای انجام این کار ابتدا وارد تنظیمات گوشی شوید سپس گزینه Apps (برنامه‌ها) را انتخاب کنید، برنامه مورد نظر را انتخاب کرده و در قسمت Storage بر روی گزینه Clear cache کلیک کنید تا کَش آن حذف شود.

حذف برنامه‌های غیر ضروری

بعضی از برنامه ها در تلفن همراه ما بدون استفاده باقی مانده اند و ممکن است سالی یک بار سراغ این برنامه ها برویم. همین برنامه های بلا استفاده باعث مصرف اینترنت تلفن همراه خواهد شد و در سرعت پایین دیتا بسیار تاثیرگذار است. بهتر است چنین برنامه‌های غیر ضروری و بلا استفاده را از حذف کنید.

اتصال به اینترنت 4G

حتما از این مسئله خبر دارید که سرعت هر کدام از شبکه‌های اینترنت با نسل قبلی آن تفاوت بسیاری دارد. به طور مثال سرعت اینترنت 2G با اینترنت 4G اصلا قابل قیاس نیست. با این حال برخی ممکن است به دلیل حفظ بسته حجمی اینترنت و برخی دلایل دیگر اینترنت گوشی را از 4G به 3G تغییر دهند. این حرکت باعث پیشگیری از افزایش سرعت اینترنت گوشی خواهد شد. بهتر است اینترنت را در حالت 4G نگهدارید تا از سرعت بالای آن به راحتی استفاده نمایید. برای بازگرداندن به اینترنت 4G کافی است وارد تنظیمات گوشی شوید، سپس گزینه Mobile Networks را انتخاب کنید. در قسمت Network mode گزینه LTE/3G/2G را انتخاب نمایید و به این شکل از اینترنت پر سرعت استفاده کنید.

انتخاب سریع ترین مرورگر

مرورگرهای متفاوتی برای تلفن های همراه و کامپیوترها طراحی شده‌اند که هرکدام قابلیت های منحصر به فرد خود را دارند و در افزایش سرعت اینترنت گوشی تاثیر مثبتی خواهند داشت. اما می دانستید که مرورگر های وب سریع ترین نوع مرورگر به شمار می روند که تاثیر بسیاری بر سرعت اینترنت دارند. با این حال برخی از افراد آن‌ها را نادیده می‌گیرند. می توانید مرورگرهایی مانند فایرفاکس، کروم و … را انتخاب و آن ها را امتحان کنید.

از برنامه‌های سرعت سنج استفاده کنید

اگر با تمام این روش‌ها هنوز افزایش سرعت اینترنت گوشی هوشمند خود را احساس نکرده اید، ابزار تست سرعت اینترنت را امتحان کنید. در صورتی که سرعت اینترنت 4 مگابایتی در تست 2 مگابایت نشان داده شد با شرکتی که از آن اینترنت را خریده اید تماس بگیرید و مشکل را اطلاع دهید.

9 ابزار سرعت سنج اینترنت:

وب‌سایت SpeedSmart

وب‌سایت Speedspot

وب‌سایت Internet Health Test

وب‌سایت Xfinity

وب‌سایت Fast.com

وب‌سایت Ookla

وب‌سایت Cox

وب‌سایت AT&T

وب‌سایت Bandwidth Place

اینترنت 4G مناسب ترین جایگزین برای WIFI

اغلب مواقع با استفاده از اینترنت WiFi به دلیل شلوغی ترافیک شبکه و دیگر مشکلات متعدد، ممکن است با قطع و وصلی های بسیار هنگام اتصال مواجه شوید. برای افزایش سرعت اینترنت گوشی در مواقع بسیار ضروری بهتر است از اینترنت تلفن همراه خود استفاده کنید، چرا که اینترنت پرسرعت از این طریق در اختیارتان خواهد بود.

Data saver را خاموش کنید

تمام گوشی‌های اندروید از قابلیت Data saver برخوردار هستند که معمولا به شکل By default و یا حتی توسط خودتان فعال می‌شود و معمولا از افزایش سرعت اینترنت گوشی جلوگیری می کند. معمولا به این دلیل که میزان مصرف اینترنت محدود و کنترل شده باشد، این ابزار در تلفن های همراه فعال است. با این وجود در مواقع ضروری می توانید گزینه Data saver را غیر فعال کنید.

گوشی را ری‌استارت کنید

با ری‌استارت کردن گوشی به طور خودکار برنامه‌های Background گوشی شما غیر فعال خواهند شد و ممکن است این حرکت باعث افزایش سرعت اینترنت گوشی شما شود. با انجام این کار دیگر فقط از یک برنامه به طور مستقیم استفاده خواهید کرد. برنامه‌های بسیاری بدون اینکه از آن‌ها استفاده کنید برای ارتقای تنظیمات داخلی خود به اینترنت متصل می‌شوند.

 غیر فعال کردن ویجت های گوشی

یکی از روش های افزایش سرعت اینترنت گوشی صرف نظر از ویجت های تلفن همراه است. بخش قابل توجهی از اینترنت را با آپدیت ویجت ها به صورت خودکار در هنگام اتصال گوشی به اینترنت، از دست می‌دهید. پس بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق، این ویجت‌ها که شامل: آب و هوا، سرچ گوگل، جیمیل و… می‌شود را غیرفعال کنید. با این کار سرعت اینترنت خود را به میزان قابل توجهی افزایش خواهید داد.

در پایان

به طور کلی سرعت اینترنت به عوامل زیادی بستگی دارد. در این مقاله به برخی از این نکات و راه‌کارهای افزایش سرعت اینترنت گوشی پرداختیم. حتما برای پاک سازی تلفن همراه خود اقدام کنید تا تاثیر آن را روی سرعت اینترنت خود مشاهده نمایید. سعی کنید همیشه برنامه های‌ بلا استفاده را چک و ان ها را حذف کنید. زیرا هم فضای گوشی را پر می‌کنند هم به دلیل آپدیت خودکار، از سرعت اینترنت کم می‌کنند. در آخر بدانید که برای افزایش سرعت اینترنت راه‌های مختلفی را باید امتحان کنید تا بالاخره مشکل اینترنت یک بار برای همیشه حل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هایپرسل، بهترین همراه و پشتیبان شما

برای افرادی که خواهان دستیابی به اینترنتی پایدار، با کیفیت و سرعت بالا هستند، شرکت هایپرسل با مودم‌های برند نزتک، شرکت پیشرو و رهبر تکنولوژیک بازار است. محصولات نزتک به همراه خدمات پس از فروش ایده آل و قیمت مناسب و رقابتی، تجربه منسجم و ‌یکپارچه را برای کاربران ایجاد می کند، با توجه به اثر گذاری محصولات هایپرسل، بر کیفیت زندگی مشتریانش، این شرکت همیشه رویکردی نوآورانه و بر پایه تخصص اتخاذ می‌کند.

preloader