مودم های نزتک را از کجا بخریم؟ مودم های نزتک را از کجا بخریم؟

MFI چیست؟

تاریخ انتشار : 9 شهریور 1400
mfi اپل

طبیعتا برند بزرگی همانند اپل، نمی‌تواند بدون دلایل کافی به تولید کنندگان لوازم جانبی خود اطمینان کند و کیفیت محصولات خود را به دلیل عدم نظارت بر آن، پایین بیاورد چرا که در نهایت ممکن است توجه مشتریان و طرفداران خود را از دست بدهد. کیفیت، اولین مسئله مهم برای این برند است، از مواد اولیه گرفته تا محصول تولید شده نهایی. بر اساس پیشبرد سیاست ((اولویت با کیفیت است))، شرکت اپل با اعطای گواهینامه MFI به برخی از شرکت‌های تولیدی، به مصرف کنندگان خود این نوید را می‌دهد که محصولات تولید شده زیر نظر این گواهی همانند محصولات اورجینال اپل ، به هیچ وجه به دستگاه اپل آن‌ها آسیبی وارد نمی‌کند. بنابراین در زمان خرید محصولات اپل و اطمینان از اینکه محصول بدون نقص کار خواهد کرد، به علامت مخصوص درج شده روی محصول که نماد گواهینامهMFI  است، توجه داشته باشید. در این مطلب از هایپرسل برای آشنایی با گواهینامه اپل همراه ما باشید.

گواهینامه MFI اپل

گذری بر گواهینامه MFI اپل

بسیاری از مردم تصور می‌کنند که کلمه MFI مخفف عبارت MADE FOR IPHONE است؛ در حالی که این‌چنین نیست! داستان از این قرار است که در سال 2005، اپل گواهی نامه‌ای به نامMFI  را معرفی کرد که در آن زمان حرف i نمادIPOD  بود. در طول تمامی این سال‌ها نیز صدور گواهینامه اپل شامل دستگاه‌های بازی و سایر محصولات اورجینال اپل بود و فقط برای آن‌ها ارائه می‌شد. در آن زمان اپل اجازه تولید لوازم جانبی مخصوص محصولات خود را برای تولید کنندگان بازار صادر نکرده بود، اما با گذشت زمان کمی، شاهد آن بودیم که کابل‌هایMFI  با قدرت بیشتری نسبت به کابل‌های اصلی اپل و دیگر لوازم جانبی آن در بازار عرضه می‌شود.

نحوه کسب اعتبار سنجی از گواهینامه MFI

به دلیل اهمیت بسیار زیادی که شرکت اپل برای کیفیت محصولات خود قائل است، حتی به روند تولید لوازم جانبی خود نیز توجه بسیاری دارد. هر شرکت تولیدکننده‌ای که قصد دارد در زمینه تولید محصولات لوازم جانبی محصولات اورجینال اپل، گواهینامه MFI اپل را به دست آورد، لازم است محصولات تولیدی آن در چندین مرحله توسط شرکت اپل تایید شود. البته شرکت مربوطه این مجوز را ندارد که مستقیما محصولات را تولید کند، بلکه باید قبل از ارسال هر محصولی، ابتدا برنامه تولید را برای اپل ارسال کند؛ حتی برنامه ریزی مربوط به طراحی و بسته بندی محصولات. پس از آن اپل محصول مورد نظر را ارسال می‌کند تا سفارش ساخت را صادر کند و در تمامی این استاندارد‌ها از یک تراشه MFI خاص و استانداردهایی برای کابل داخلی استفاده می‌شود که جریان و داده را حمل می‌کند. این در صورتی است که اپل به شکل ظاهری کابل، طول آن و کیفیت مواد خارجی نیاز ندارد؛ یعنی می‌تواند یک کابل 10 یا 300 سانتی متری نیز تولید کند!

اهمیت گواهینامه MFI اپل

مهم‌ترین نکته در این خصوص، مسئله تایید شرکت اپل، قبل از دریافت مجوز است. محصولاتی که گواهینامه اپل را ندارند، پنجره‌ای ایجاد می‌کنند که باعث عدم تایید هویت محصولات اورجینال اپل می‌شود. اگر محصولی گواهینامه MFI را نداشته باشد، ممکن است دچار مشکلاتی از جمله سرعت انتقال بسیار پایین، ایجاد جریان ناپایدار که باعث شارژ غیر اصولی تلفن همراه می‌شود، عدم ضمانت پس از فروش… باشد. همچنین در صورت ارتقاء محصولات اپل، این محصول نمی‌تواند به درستی کار کند.

چرا محصولات اپل؟

طراحی کابردی محصولات، دوام بالا، ارائه خدمات مناسب به مشتریان با توجه به پاسخگویی رضایت بخش کارمندان اپل، کمک به پیشرفت سرعت تکنولوژی که مسئله مهم و انکار ناپذیری است و… از جمله ویژگی‌های مهم و بی نظیر شرکت اپل است. تمامی محصولات اورجینال اپل به صورت هدفمند تولید می‌شوند، عملکرد خوب پلتفرم و سیستم عامل اختصاصی اپل از دیگر ویژگی‌های قابل توجه محصولات این کمپانی به شمار می رود. تمامی موارد ذکر شده دلایل خوبی است تا متوجه شویم کمپانی اپل در روند تولید محصولات خود وسواس زیادی به خرج می‌دهد. اعطای گواهینامه MFI به شرکت‌های تولیدی با کیفیت و قابل اطمینان نیز به درستی می‌تواند شما را نسبت به کیفیت محصولات اپل مطمئن کنید.

اپل

گواهینامه MFI محصولات iNOBEN

کابل های آینوبن و دیگر محصولات باکیفت این برند آلمانی دارای گواهینامه MFI است و با تبعیت از استاندارد‌های روز دنیا، طراحی و تولید می‌شود. گارانتی مادام العمر کابل های آینوبن از شرکت هایپرسل نیز لذت تجربه یک خرید هدفمند را برای شما به ارمغان می آورد. البته لازم است که برای خرید هر کدام از محصولات مدعی گواهینامه MFI اپل باید روند طرح انطباق محصولات برند مد نظر را با قسمت MFI وبسایت اصلی اپل طی نمایید. از طریق لینک زیر می توانید برای محصولات آینوبن و دیگر محصولات مدعی دارنده گواهینامه اپل اقدام کنید

https://mfi.apple.com/account/accessory-search

برای دریافت راهنمای استعلام محصولات اپل کلیک نمایید.

کابل های اینوبن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هایپرسل، بهترین همراه و پشتیبان شما

برای افرادی که خواهان دستیابی به اینترنتی پایدار، با کیفیت و سرعت بالا هستند، شرکت هایپرسل با مودم‌های برند نزتک، شرکت پیشرو و رهبر تکنولوژیک بازار است. محصولات نزتک به همراه خدمات پس از فروش ایده آل و قیمت مناسب و رقابتی، تجربه منسجم و ‌یکپارچه را برای کاربران ایجاد می کند، با توجه به اثر گذاری محصولات هایپرسل، بر کیفیت زندگی مشتریانش، این شرکت همیشه رویکردی نوآورانه و بر پایه تخصص اتخاذ می‌کند.

preloader